Մարտի 10-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանի հրավերով խորհրդարան էին այցելել ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովին կից գործող Երիտասարդական խորհրդարանի պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները:
Հանձնաժողովի նախագահ Հովհաննես Սահակյանը, կարեւորելով կրտսեր գործընկերների օրենսդրական գործունեությունն ու գաղափարները, առաջարկել է ակտիվացնել երկու հանձնաժողովների համագործակցությունը: Նա հետաքրքրվել է երիտասարդ պատգամավորների գործունեությամբ, գնահատել նրանց ներուժն ու ոլորտի բարեփոխմանն ուղղված գաղափարները, պատասխանել նրանց հետաքրքրող հարցերին:
Հանդիպման ավարտին երիտասարդ խորհրդարանականները շնորհակալություն են հայտնել հանդիպման եւ աջակցության համար:

On March 10 at the invitation of the Chairman of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs Hovhannes Sahakyan the members of the Standing Committee on State and Legal Affairs of the Youth Parliament functioning adjunct to the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport visited the parliament.
Highlighting the junior colleagues’ legislative activity and ideas, the Committee Chairman Hovhannes Sahakyan proposed them to activate the cooperation of the two committees. He was interested in the young deputies’ activity, evaluated their potential and the ideas aimed at the improvement of the sphere and answered their questions.
At the end of the meeting the young parliamentarians thanked the Committee Chairman for the meeting and support.